20°

ua.news

Український літак над Іраном збили навмисно

Канадський уряд та органи безпеки вивчають аудіозапис, на якому людина з голосом, схожим на голос  міністра закордонних справ Ірану, обговорює можливість того, що знищення рейсу PS752 було навмисним актом.

На записі чути, як людина, розпізнана джерелами як міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф, говорить мовою фарсі, що існує «тисяча можливостей» пояснити збиті літаки, включаючи навмисний напад за участю двох або трьох «впроваджених осіб» – такий сценарій, за його словами, був «зовсім не малоймовірним», передає CBC News.

Він також висловив думку, що правда ніколи не буде розкрита на найвищому рівні – урядом і збройними силами Ірану.

За словами Заріфа, «є причини, з яких вони ніколи не будуть розкриті»: нібито керівництво Ірану може зберігати це в таємниці в інтересах нації, щоб не розкривати особливості системи оборони країни.

Раніше представник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко заявив, що розмір відшкодувань сім’ям загиблих в катастрофі літака МАУ в Ірані повинен узгоджуватися на переговорах.

Напередодні Нового року Іран передав Україні проект технічного звіту щодо причин катастрофи літака МАУ в Тегерані.

Іран буде притягнутий до відповідальності у зв’язку з катастрофою літака МАУ. Тегеран повинен буде дати повний звіт про свої дії, в результаті яких був збитий український літак.