8°

Усиновлення у Рівному: дітей більше ніж тих, то бажає їх взяти в родину

У Рівному дітей, які залишилися без батьків, у рази більше, ніж охочих їх усиновити чи взяти під опіку. Станом на кінець 2020-го у місті налічувалося загалом 216 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування (72 і 144 відповідно).

Над більшістю з них встановлена тимчасова опіка – вони прилаштовані у сім’ї опікунів та піклувальників, у прийомні сім’ї, дитбудинки сімейного типу або перебувають у родичів, розповідає Радіо Трек.

Однак частину малечі прилаштувати не вдається, розповіла під час виступу у міськвиконкомі заступниця начальника служби у справах дітей Світлана Перетятко

На сьогодні п’ятеро малюків перебувають в обласному спеціалізованому центрі реабілітації дітей з органічними ураженнями ЦНС із порушенням психіки та паліативної допомоги дітям (це колишній будинок дитини).

Щодо однієї дитини йде процес усиновлення, а ще двом братикам готують документи для влаштування у сім’ю до родичів.

При цьому, ще одна дитина має інвалідність, а таких малюків, на жаль, дуже важко влаштувати,

– каже Світлана Перетятко.

Ще троє дітей навчаються у вишах – вони виявили бажання навчатися без опікунів, тож такими у цьому випадку вважаються навчальні заклади.

До слова, служба забезпечує окремий облік дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування, які можуть бути усиновленими, та облік осіб, які хочуть всиновити дитину.

На кінець минулого року було 28 дітей і 11 сімей. Переважно малеча – вже шкільного віку, дітей віком від 1 до 7 років на цьому обліку усього семеро.

У службі наголошують, що загальна кількість прилаштованих торік знизилася в рази – якщо в минулі роки йшлося про 13-18 випадків, то у 2020-му – всього 7.

На сьогодні у Рівному загалом проживає 65 усиновлених дітей.

Джерело: маленькі Рівняни


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp