24°

В Рівненському МБК стартувала виставка “Великодні мотиви”

Міський Будинок Культури запрошує усіх охочих на виставку.

Наближається Великдень і ми поринаємо у підготовку до найбільшого християнського свята. Ми прибираємо свої оселі, готуємо смаколики, печемо святий хліб – паску, а найбільш творчі з нас сідають за рукоділля. З давніх часів українці ретельно готувались до цього свята і саме про звичаї, традиції та підготовку до Великодня розповідає нам виставка “Великодні мотиви”. Створена вона майстрами студії декоративно-ужиткового мистецтва Міського Будинку Культури. Цьогоріч тут представлені роботи близько трьох десятків митців, – йдеться в повідомленні.

На виставці презентують писанки, які в своїй символіці поєднали давнину дохристиянських часів, сьогодення та віру у вічність, – не лише розмальовані, а й вишиті, ліплені, різьблені та в’язані. Вишиті рушники, які господиня стелила на стіл до святого сніданку в інтерпретації відомих місцевих вишивальниць, та сорочки, які одягалися до церкви на свято – все це традиційна атрибутика Великодня, яка представлена у нашій виставковій залі. також будуть представлені цілі композиції та інсталяції ляльок-мотанок, що відображають процес підготовки та народні гуляння – креативно, святково, надихаюче!

У зв’язку з нормами адаптивного карантину урочистого відкриття виставки не відбудеться, проте у всіх рівнян буде можливість переглянути експозицію з 26 квітня по 14 травня. Двері МБК відчинені з понеділка. Вхід вільний з дотриманням карантинних вимог.