32°

Вакарчук: Усі закони “Слуги народу” перевіряємо на “фактор Януковича”

Лідер партії “Голос” Святослав Вакарчук заявляє, що його фракція у Верховній Раді перед голосуванням усі законопроекти “Слуги народу” перевіряє на так званий “фактор Януковича”.  

Джерело: інтерв’ю Вакарчука УП.  

Пряма мова: “У нашій команді ми перевіряємо закони на “фактор Януковича” (чи не спрямовані вони на концентрацію влади в одних руках, – ред.)”

“От вноситься “Слугою народу” черговий законопроект. Особливо по зміні правил, Конституції. І коли ми його розглядаємо, ми дивимось: якби президентом був Янукович, ми б голосували за цей закон чи ні?” 

“От якщо ти розумієш, що при президенті Януковичі ми б за таке не голосували, ми за нього не голосуємо і при президенті Зеленському. Тому що для нас немає різниці – президент Янукович, президент Зеленський, президент Ющенко, президент Порошенко, президент Джефферсон чи Авраам Лінкольн”. 

Деталі: За словами Вакарчука, для його партії правила та інституції понад усе, а прізвища на другому місці. 

На запитання, чи подобається йому, як президент Володимир Зеленський працює з парламентом, Вакарчук сказав, що йому не подобається декілька речей. 

Зокрема те, що новий президент почав з того, щоб де-юре зцементувати свою владу і посилити свої повноваження. 

На думку Вакарчука, це “дуже неефективна і дуже небезпечна історія”. 

Він вважає, що справжня реформа в країні – це коли ти спромігся створити такі правила і такі інституції сильні, які би пережили в хорошому сенсі слова будь-якого лідера, яким би хорошим чи поганим він не був. 


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp