16°

Вакцина Moderna забезпечить імунітет на декілька років

Останній місяць у ЗМІ ширилися чутки про те, що вакцина mRNA-1273 здатна захистити людину від коронавірусу лише на кілька місяців. Генеральний директор Moderna Стефан Бансель спростовує цей міф.

Вакцина проти COVID-19 від компанії Moderna забезпечить захист до декількох років. Хоча для остаточної оцінки потрібно більше даних.

Американська біотехнологічна компанія, яка приголомшила світ минулого року, лише за кілька тижнів створивши вакцину проти хвороби, спричиненої новим коронавірусом, отримала схвалення від Європейської комісії у минулу середу.

«Я вважаю, що сценарій кошмару, який був описаний у ЗМІ навесні, коли вакцина працює лише 1-2 місяці, не відповідає дійсності», – сказав генеральний директор Moderna Стефан Бансель на заході, організованому фінансовою групою Oddo BHF. «Розпад антитіл, який генерується вакциною у людей, проходить дуже повільно (…) Ми віримо, що захист потенційно може протриматися протягом декількох років».

Бенсель додав, що його компанія збирається довести – вакцина Moderna також буде ефективною проти різних штамів коронавірусу, включаючи і ті, які зафіксували у Великобританії та Південній Африці, повідомляє Reuters.

Нагадаємо, що Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) в середу, 6 січня, схвалило застосування в ЄС вакцини mRNA-1273 американської компанії Moderna. Комітет EMA з лікарських препаратів для медичного застосування у людини (CHMP) рекомендував використання препарату. Остаточне схвалення має надати Єврокомісія, яка, як правило, слідує рекомендаціям CHMP.