24°

Вакцина від коронавірусу не може стати причиною захворювання на COVID-19

В останні дні в ЗМІ почастішали повідомлення про те, що люди починають хворіти на коронавірус після щеплення. Експерт пояснив, чому це неможливо.

Завідувачка кафедри епідеміології Харківського національного медичного університету Тетяна Чумаченко наголосила на тому, що «вакцина однозначно не може спричинити захворювання, бо там немає живого вірусу».

Чумаченко пояснила, що, потрапляючи в організм, вакцини викликають каскад імунних реакцій, які займають певний час і в результаті яких організм виробляє імунітет проти інфекції. Вона зазначила, що випадки захворювання коронавірусною інфекцією за кілька днів після щеплення пов’язані з тим, що пацієнт пройшов вакцинацію, вже будучи зараженим і перебуваючи в інкубаційному періоді.

Нагадаємо, що щеплення вакциною CoronaVac розпочнуть вже сьогодні. 200 тисяч доз вакцини CoronaVac виробництва Sinovac Biotech, які пройшли лабораторний контроль в Міністерстві охорони здоров’я України, 13 квітня надійдуть на регіональні склади зберігання вакцин.

Термін придатності вакцини CoronaVac становить 24 місяці. Вакцина надійшла до України в однодозних флаконах. Для повної імунізації від COVID-19 потрібно дві дози вакцини, інтервал введення яких складає 28 днів. Україна має контракт на поставку 1,9 млн доз вакцини від китайського виробника Sinovaс. Перша партія вакцини CoronaVac китайської компанії Sinovac Biotech надійшла в Україну 25 березня  2021 року.

Головний державний санітарний лікар та заступник міністра охорони здоров’я Віктор  Ляшко розповів про те, що 117 тисяч доз вакцини проти COVID-19 виробництва Pfizer-BioNTech можуть надійти в Україну вже цього тижня.

«Ми розраховуємо на те, що літак з вакциною прилетить в Україну 14 квітня. Цей літак зафрахтований фондом UNICEF», – розповів Віктор  Ляшко.

Дізнайтеся більше про вакцинацію від COVID-19 на сайті vaccination.covid19.gov.ua та за телефоном контакт-центру 0 800 60 20 19.