17°

Вчився заново ходити: чи повернеться Олег Жох у спорт після жахливої ДТП?

Джерело: Рівне Вечірнє

Чемпіон з армреслінгу Олег Жох мріє про повернення у спорт після жахливої ДТП, утім, сказати, коли це буде, зараз не може.

Як розповів спортсмен, після аварії, йому довелося заново вчитися ходити та орієнтуватися у просторі через пошкодження мозку. Довгий час не міг згадати деякі обставини, через які опинився у лікарні, бо мав проблеми із короткочасною пам’яттю. 

Зараз Олег Жох намагається хоч б двічі на тиждень відвідувати спортзал. 

«Починав тренуватися з 2-3 кг гантелями. Зараз вага вже трохи більша, але це ще далеко не те, чого б хотілося, – розповів Жох у коментарі Tribuna.com. – Руки повернути легко, але потрібно ще розібратися з головою. Це найголовніше. У мене були серйозні травми голови, пам’ять ще треба повертати. Відновлення йде за планом, але потрібно багато працювати над собою».

За словами Олега, питання про його повернення у спорт залишається ще відкритим. 

«У першу чергу, хочу повернути себе до життя, вирішити всі свої проблеми, щоб вони мене більше не турбували, і просто жити. Навіть був згоден відмовитися від спорту після аварії. Люди взагалі дивувалися, як я можу думати про повернення, якщо все це трапилося через спорт. Багато хто думав, що я вже поставив хрест на армреслінгу, але я ще не здаюсь.

Перші змагання, які я можу теоретично відвідати, будуть у березні чи квітні цього року. Але не думаю, що на них потраплю. Шансів дуже мало».

Відновлювався в Україні

Зараз рука в Олега вже не болить, лише залишилися шрами по всьому тілу. Жартує, що не хотів таких прикрас.

«Були задіяні лікарі зі всього світу, але все відновлення проходило в Україні. Вони сказали, що немає ніякого сенсу перевозити мене в якісь інші країни. Якщо потрібно, то лікарі приїдуть до мене сюди, – згадує Жох. – Той етап, коли я був на межі життя і смерті, вже пройшов. Можна сказати, що мене повернули з того світу. Зараз зі мною займаються психолог, реабілітологи та масажисти».

Наш рукоборець продовжує стежити за армреслінгом. Згадує, як раніше на змаганнях бачив спортсменів, які боролися після переломів рук.

«Я тоді не розумів, як можна змагатися після такої травми. Думав, що таке неможливо. Але тепер, якщо я хочу повернутися у спорт, то мені також доведеться боротися зламаною рукою. Навіть не просто зламаною, а скаліченою».

Нагадаємо, спортсмени Андрій Пушкар, Олег Жох і його батько Сергій потрапили у жахливу аварію14 листопада 2018 року на трасі «Київ – Чоп» під Рівним. Спортсмени поспішали до Львова, звідки мали летіти на турнір до Польщі. 

Їхній автомобіль, як повідомили у поліції, ймовірно, занесло на смугу зустрічного руху, де він зіткнувся з вантажівкою. Водій вантажівки не постраждав. Всі учасники ДТП були тверезі

Андрій Пушкар і Сергій Жох загинули на місці. Олега з важкими травмами доставили до реанімації. Після цього спортсмен проходив довгий курс реабілітації. 


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp