18°

Верховний суд України визнав за ПЦУ право на церкву на Рівненщині

Храм релігійної громади Свято-Іоанно-Богословської парафії Рівненської єпархії ПЦУ села Заболоття тривалий час вважався спірним.

На церкву претендували члени релігійної громади, що підпорядковувалася УПЦ МП та релігійна громада ПЦУ.

Крапку у цій справі поставив Верховний суд. Про це інформує сайт “Релігійно-інформаційна служба України” з посиланням на Володимирець.сіті.

Адмінсуди Рівного та Львова

У серпні 2019 року до Рівненського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява члена релігійної громади Свято-Іоанно-Богословської парафії до Рівненської ОДА і держреєстратора Управління культури і туризму Рівненської ОДА. Позивач просив суд визнати протиправним розпорядження ОДА та рішення реєстратора щодо проведення реєстрації нового Статуту релігійної громади і скасувати відповідні рішення.

Верховний суд Україн визнав за ПЦУ право на церкву на Рівненщині

Предметом судового спору була правомірність рішення Рівненської ОДА щодо реєстрації статуту релігійної організації у новій редакції.

За словами позивача, керівник релігійної громади не подавав заяв щодо реєстрації будь-яких змін, а, відповідно, реєстрація статуту у новій редакції є незаконною.

Рівненський окружний адмінсуд відмовив позивачеві у відкритті провадження в адміністративній справі та визнав юрисдикцію господарського суду у цій справі. Позивач оскаржив ухвалу в апеляції.

13 січня 2020 року Восьмий апеляційний адмінсуд у Львові розглянув апеляційну скаргу та вирішив, що цей спір не є господарським. Апеляція задовольнила скаргу частково, віднісши справу до юрисдикції цивільного судочинства та внісши в ухвалу Рівненського суду відповідні зміни.

Верховний Суд України

Позивач оскаржив і цю постанову, подавши касаційну скаргу. Вказувалася необхідність передачі справи до Великої Палати Верховного Суду.

ВСУ в Києві 5 листопада 2020 року розглянув касаційну скаргу та не задовольнив її.

Зрештою Касаційний адмінсуд постановив касаційну скаргу члена релігійної громади Свято-Іоанно-Богословської парафії Рівненської єпархії УПЦ МП села Заболоття залишити без задоволення, а ухвалу Рівненського окружного та постанову Восьмого апеляційного адмінсудів залишити без змін.

Фактично у назві релігійної громади у Заболотті додалося уточнення її підпорядкування – Православна Церкви України.