18°

Відсьогодні на Рівненщині діє тимчасова заборона на вилов раків

Рівненський рибоохоронний патруль повідомляє, що з 20 серпня по 30 вересня 2018 року в області встановлено заборону на вилов раків відповідно до наказу № 24-ОД від 14 березня 2018 року Управління Державного агентства рибного господарства у Рівненській області.

Як відомо тривалість линьки не однакова: цей процес може тривати від кількох хвилин до цілої доби. Про те, що цей процес скидання хітинового покриву є вкрай важливим для життєдіяльності даного виду безхребетних годі й казати. Адже цей панцир не лише служить йому як захисний механізм, а й заважає йому розвиватися, тобто стримує його ріст. Після скидання цього твердого панцира утворюється новий м’який покрив сіруватого відтінку й до того часу поки він не затвердіє рак росте у довжину. Саме у цей час раки надчутливі та беззахисні. Тому й Рівненський рибоохоронний патруль звертає увагу на те, щоб рибалки не зловживали виловом раків у цей період.

Звертаємо увагу, що на цей період заборонено будь-який вилов раків та будь у якому місці. Лов раків в заборонений період є порушенням законодавства, в результаті якого наступає адміністративна відповідальність за ч.4 ст. 85 КУпАП. Дана стаття передбачає накладання штрафу у розмірі до 680 грн. Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн за кожного незаконно виловленого рака.

Якщо Ви стали свідком порушення Правил рибальства та даної заборони просимо повідомляти на «гарячу» лінію Рівненського рибоохоронного патруля – (093) 263-39-32.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp