Віряни Московського патріархату пікетують на підтримку священика, якого викликали на допит (ФОТО) ⇒ Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
05-08-2019  17:31
Віряни Московського патріархату пікетують на підтримку священика, якого викликали на допит (ФОТО)

Сьогодні священики та віряни Московського патріархату влаштували пікет під стінами Управління СБУ у Рівненській області. 

За їхніми словами, вони прийшли підтримати підозрюваного у розпалюванні релігійної ворожнечі отця Віктора Земляного. Крім того скаржилися на «тиск» та «гоніння» з боку СБУ. 

Одному із наших кліриків ВІктору Земляному дали чергову повістку по тій самій 161-ій статті, в якій вже є умови загрози життю… Ми надіялися, що з приходом нової влади прийде полегшення. Але на даний час нас продовжують викликати на допити, — каже єпископ Дубенський Пимен (Воят).

Тим часом, як заявив протоієрей Василь Начев, акції протесту Московського патріархату будуть продовжуватися й надалі.  

Цих людей, які сьогодні сюди прийшли, ніхто не запрошував — вони побачили інформацію у соціальних мережах. Тут зібралась дуже мала кількість людей. Але, повірте, ми можемо зібрати досить велику кількість людей — навіть тисячі, щоб показати, що ми існуємо. Якщо надалі втручатимуться у наші справи та проводитимуться допити, люди продовжуватимуть приходити, — заявив він. 

Нагадаємо, на початку грудня минулого року у УСБУ у Рівненській області для дачі показів в якості свідків у відкритому кримінальному провадженні викликали 12 священиків Рівненської та Сарненської єпархій УПЦ МП. Як повідомляв єпископ Дубенський Пимен, провадження були відкриті за ст. 161 та 111 Кримінального кодексу України (розпалювання релігійної ворожнечі та державна зрада). 

15 березня Віктору Земляному під час допиту в СБУ вручили підозру за ст. 161 та ст. 300 КК України

28 березня В. Земляного викликали до суду для обрання запобіжного заходу, однак суддя Ореховська відмовила слідчому у цьому клопотанні. 

Віктор Земляний відомий тим, що раніше неодноразово виступав на пропагандистських телеканалах. 

За нашими даними, в СБУ священика викликали для зміни інкримінованої статті. Однак згодом повістку скасували. Сам Віктор Земляний наполягав на спілкуванні зі слідчим.  

Наразі у прес-службі УСБУ у Рівненській області коментарі стосовно цієї справи не дають. 

Уже після допиту Віктор Земляний розповів, що прокуратура повідомила йому про нову підозру за ч. 3 ст. 300, а також за ч. 1 ст. 161 КК України. Також він заявив, разом зі своїм адвокатом буде оскаржувати цю підозру у суді. 

Джерело ЧаРівне

 [Heateor-SC]

Поділитися:

[ishare_buttons]

Читайте також:6C°
6м/с