7°

погода у Рівному

Влада Ефіопії заявила про схожість в авіакатастрофах на літаках Boeing 737 Max 8

Міністерка транспорту Ефіопії Даґмавіт Моґес заявила про схожість авіакатастроф в Ефіопії та Індонезії. Наразі експерти порівнюють та досліджують “чорні скриньки” ефіопського Boeing 737 Max 8 й заявляють, що прослідковується чітка схожість з катастрофою на такому ж індонезійському літаку. Чиновниця також заявила, що більш детальний звіт катастрофи буде оприлюднений впродовж місяця.

Зафіксована чітка схожість між рейсами “Ефіопських авіаліній” і авіакомпанії Lion Air в Індонезії. Це стане предметом подальшого вивчення в ході розслідування” – додала Моґес.

Нагадаємо, що 10 березня літак Ефіопських авіаліній Boeing 737 Max 8, який прямував з  Аддіс-Абеби до столиці Кенії Найробі, розбився невдовзі після вильоту. На борту було 149 пасажирів та 8 членів екіпажу. Ніхто не вижив.

За півроку це вже друга катастрофа літака цієї моделі. В жовтні 2018 року трапилася авіакатастрофа на індонезійській авіалінії Lion Air. Невдовзі після вильоту з Джакарти, літак впав у Яванське море. На борту було 189 людей, всі загинули.

В чому подібність авіакатастроф?

Схожість катастроф полягає в тому, що висота обох літаків весь час коливалася: вони то знижували, то набирали висоту. Автоматична система давала збої: ніс літака весь час опускався, пілоти намагалися виправити ситуацію понад 20 разів, але система не давала нічого зробити.

Boeing 737 Max 8 в Україні

Наразі Україна стала однією з країн, які призупинили використання літаків цієї моделі. Проте, прес-служба української авіакомпанії  МАУ опублікувала заяву, що вони поки не планують розривати договір про постачання літаків з компанією Boeing :

“Авіакомпанія МАУ зацікавлена у поповненні парку сучасними типами повітряних суден. Наразі у флоті МАУ літаків Boeing 737 MAX немає, але на 2019 рік запланована поставка трьох літаків цієї моделі. При цьому пріоритетом номер один для нас завжди була і залишається безпека наших пасажирів на борту. На даний час МАУ веде активний діалог з виробником літаків Boeing 737 MAX і уважно стежить за перебігом розслідування катастрофи рейсу ET302. До комерційної експлуатації літак буде допущений лише тоді, коли будуть проведені обов’язкові процедури для підтвердження того, що літак відповідає всім вимогам безпеки, і отримані дозволи на його польоти з боку авіаційної влади як мінімум США, ЄС та України.”

Наразі, багато країн світу вже призупинили польоти на літаках Boeing 737 Max. Зокрема, заборонені всі польоти в країнах Європи, Китаї, Ефіопії, Індонезії, Сінгапурі, Україні, Австралії, Малайзії, Туреччині, В’єтнамі, ОАЕ, Індії, США. Зрештою, деякі авіакомпанії самостійно відмовилися від використання цієї моделі літака. Компанія Boeing висловила співчуття всім загиблим й заявила, що буде розслідувати ситуацію.

 


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp