17°

Волонтер подарував ВМС України літак, який купив у Рівному

Джерело: Рівне Вечірнє

Волонтер з Миколаєва Єгор Шишкін подарував Військово-морським силам України літак Ан-2, який він купив у комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Рівне». Церемонія передачі літака відбулася на Миколаївському військовому летовищі.

– У мене з дитинства була мрія: мати свій літак. Коли дізнався, що рівненський аеропорт через санацію позбувається надлишкового майна, я й придбав Ан-2. На волонтерських засадах допомагаю нашим Збройним Силам з 2014 року. Коли дізнався, що морській авіації потрібна така техніка, не вагаючись вирішив передати літак війську, – розповів Єгор Шишкін.

на фото Єгор Шишкінна фото Єгор Шишкін

Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони України. У вересні у Рівне приїхала група спеціалістів інженерно-авіаційної служби бригади для визначення технічного стану літака. Після оцінки розпочали процедуру передачі літака до військової частини. Командування частини планує передати літак на капітальний ремонт, відтак літак введуть до строю.

За словами заступника командувача ВМС з авіації полковника Ігоря Бедзая, літак виконуватиме завдання з транспортного перевезення, підготовки льотного екіпажу та парашутно-десантної підготовки.

– Вартість льотної години Ан-2, як мінімум, у чотири рази менша, ніж у вертольота Мі-8, тож економічно доцільніше використовувати цей літак для підготовки особового складу. Це буде вже другий літак такого типу у бригаді, — розповів Ігор Бедзай.