14°

Восени очікується бум підключень сіл до інтернету

У серпні почнеться активна реалізація підключення сіл до оптичного інтернету.  На той час держава розподілить 500 млн грн за проєктом “Інтернет-субвенція”, відбудуться публічні закупівлі громад і провайдери розпочнуть розбудовувати мережі.

Незабаром стартує подання офіційних заявок для участі у проєкті Мінцифри “Інтернет-субвенція”. У громад буде 10 робочих днів для того, щоб їх відправити. З урахуванням травневих свят — це 14 чи більше календарних днів. 

Про це розповів керівник експертної групи з розвитку фіксованого інтернету Мінцифри Андрій Набок.

“Термін здається замалим, але якщо врахувати, що подання попередніх заявок тривало 1,5 місяці, то у громад був час, щоби зібрати дані. Тож десятиденний термін — достатній для подання уже зібраної (і уточненої) раніше інформації”, — прокоментував Андрій Набок. 

Відбір здійснюватиме комісія, яку утворять при Мінцифрі. Вона аналізуватиме заявки голів громад, враховуючи найнижчу ціну підключення сіл до оптичного інтернету і найбільший соціальний ефект. Між громадами розподілять закладені в держбюджеті 500 млн грн, щоб ті змогли провести публічні закупівлі і визначити провайдерів, що підключатимуть села до оптичного інтернету.

“Зрозуміло, що оператори не одразу зможуть розгорнути мережі (це тисячі кілометрів кабелю, розбудова інфраструктури) і згідно з умовами на виконання договору в них є 90 днів. Основний бум підключень буде восени”, — очікує Андрій Набок.

Завдяки проєкту Мінцифри більше 6 тис. сільських освітніх, культурних і медичних закладів отримають оптичний інтернет зі швидкістю 100 Мбіт/с і користуватимуться ним безкоштовно до кінця 2022 року.