18°

погода у Рівному

Вибухом людей порозкидало в море. У “Росатомі” розповіли про трагедію в Архангельській області

Офіційно повідомили про загибель сімох людей.

Оповитий таємницями вибух та радіація на військовій базі в Росії. “Росатом” повідомив про п’ятьох загиблих
Вибух 8 серпня на військовому полігоні біля села Ньонокса в Архангельській області в Росії стався через збіги факторів.

У держкорпорації “Росатом” констатували, що до трагедії призвів збіг обставин, який нерідко відбувається під час випробувань нових технологій. Про пише “Інтерфакс”.

Випробування ракети відбувалося на морській платформі. Після завершення випробувань сталося загоряння палива ракети з подальшою детонацією.

У “Росатомі” повідомили, що після вибуху кількох людей викинуло у море. Пошуки тривали до того часу, доки залишалася надія знайти живих.

У результаті вибуху загинуло п’ятеро співробітників “Росатома”, які займалися роботами, пов’язаними з радіоізотопним джерелом живлення, який містився у складі ракети, і двоє представників Міноборони Росії. Поранення отримали ще шість осіб. 

Що саме вибухнуло в Архангельській області – таємниця. Військові експерти припускають – вибух міг статися під час випробувань крилатої ракети з ядерною установкою. Через це й сталося короткочасне підвищення радіації. Про це повідомила влада сусіднього Северодвінська. У “Грінпісі” заявили, що радіація була перевищена в 20 разів. Станом на 10 серпня, за даними Єдиної державної автоматизованої системи моніторингу радіаційної обстановки, радіаційна обстановка в Северодвінську перебуває в межах норми.

Після вибуху в Архангельській області почалася паніка – місцеві жителі масово скуповують в аптеках йод через чутки про радіаційне забруднення. 

Своєю чергою голова правління екологічного правозахисного центру “Беллона” (Санкт-Петербург) Олександр Нікітін заявив “Інтерфаксу”, що вибух реактивної рухової установки носив локальний характер і місцевому населенню не варто побоюватися радіаційної загрози.

Раніше в “Росатомі” зазначили, що “трагедія сталася в період робіт, пов’язаних з інженерно-технічним супроводом ізотопних джерел живлення на рідинної рухової установки”.

Всі постраждалі доставлені в спеціалізований медичний заклад, їм надається вся необхідна медична допомога, – додали в “Росатомі”.

Поранених із бази привозили в костюмах радіаційного захисту. Люди в костюмах радіаційного захисту вимірювали фон гелікоптера. Коли переконалися, що він не випромінює і все в нормі – приступили до вивантаження поранених. Про це пише Mash.

В інтернеті з’явилося відео, як карети “швидких” везуть постраждалих до спецлікарні вже в Москві. Водії реанімобілів одягнуті в костюми хімзахисту, а автомобілі обмотані плівкою. Це може свідчити про присутність радіації.

В Москву доставили пострадавших при взрыве во время испытаний в Северодвинске. Обратите внимание, что водители реанимобилей одеты в костюмы химзащиты, а машины – обмотаны плёнкой. pic.twitter.com/zn9Occ6rjX

— baza (@bazabazon) August 9, 2019

Baza повідомила, що шістьох постраждалих доправили на лікування до державного біофізичного центру імені Бурназяна в Москві. Із посиланням на джерела в Міноборони РФ видання пише, що увесь одяг поранених вже спалили – одразу після госпіталізації. Так само вчинили і з костюмами хімзахисту та одягом лікарів.

До Москви поранених доправили двома літаками. Список постраждалих із діагнозом радіаційне опромінення: Березін Ігор Андрійович, Плаксін Сергій Сергійович, Перепелкін Олексій Олексійович, Абалін Дмитро Євгенійович, Манюсін Олександр Іванович, Гришин Сергій Васильович.

Район у Двінській затоці Білого моря на вимогу Міноборони РФ перекрили для вільного плавання на місяць.

Військові експерти, яких опитала “Фонтанка”, припускають, що судно – носій випробовуваної ракети з рідинним двигуном – могло затонути після того, як на борту стався вибух і пожежа. Компоненти ракетного палива, що потрапили у воду, можуть призвести до екологічної катастрофи в цьому регіоні.

За інформацією Meduza, у день вибуху реактивного двигуна, у водах Білого моря було помічено танкер “Серебрянка”, який призначений для збору і зберігання рідких радіоактивних відходів. Виявив танкер на супутниковому знімку експерт з ядерної зброї Джеффрі Льюїс. На його думку, “Серебрянка” з’явилася в цьому районі через випробування крилатої ракети з ядерною установкою.

Російські ЗМІ заявляють, що територія поблизу Ньонокса використовується для випробувань зброї, включаючи балістичні та крилаті ракети, які використовує російський військово-морський флот. 

Повідомляє ТСН