Видобування бурштину можуть кваліфікувати як тяжкий злочин ⇒ Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
13-08-2019  9:44
Видобування бурштину можуть кваліфікувати як тяжкий злочин

Перш за все необхідно посилити кримінальну відповідальність за користування надрами та за продаж нелегально видобутого каміння. А також прописати на законодавчому рівні процедуру видобутку бурштину.

Таку інформацію надав вчора, 12 серпня, глава Нацполіції на робочі нараді Президента України Володимира Зеленського під головуванням  в Житомирській області.

Сергій Князєв наголошує, що необхідно внести зміни до Кримінального кодексу, кваліфікувавши подібні злочини як тяжкі або особливі тяжкі.

Наступним кроком могло би стати запровадження кримінальної відповідальності за збут нелегально видобутого бурштину. На даний час до відповідальності притягуються лише старателі та перевізники, тобто рядові виконавці, а особи, які займаються незаконним скуповуванням бурштину, його зберіганням та реалізацією, такої відповідальності уникають.

Важливим заходом щодо запобігання нелегальному видобутку бурштину є законодавче врегулювання цієї діяльності. Цей процес знайшов своє відображення в проекті Закону України «Про видобування та реалізацію бурштину». Законопроект ще у 2015 році був прийнятий Верховною Радою України в першому читанні за основу, проте вже у лютому 2017 року законопроект погоджено не було.

У законопроекті чітко визначалися умови легалізації цього бізнесу, регламентувалися і спрощувалися дозвільні процедури. За відсутності відповідного нормативного акту ми маємо безліч старателів, які працюють поза законом, та лише два держпідприємства, яким офіційно дозволено видобуток бурштину, – наголосив Сергій Князєв. 

Водночас глава Нацполіції зауважив, що через постійну зміну працівників та керівного складу обидва підприємства перебувають у стані стагнації та фактично не приносять прибутку державі. При цьому за кожну тонну незаконно видобутого бурштину держбюджет недоотримує близько 600 тисяч гривень. 

За орієнтовними розрахунками, лише старателі Рівненської області до місцевих бюджетів мали б сплачувати в рік 20 мільйонів гривень податку та по 30 тисяч гривень за кожний гектар орендованих земель, – зазначив Сергій Князєв, висловивши сподівання на підтримку Президента України у вирішенні озвучених проблемних питань

Повідомляє департамент комунікації Національної поліції України[Heateor-SC]

Поділитися:

Читайте також:7C°
2м/с