9°

Рівненські новини

“Я бачу підозрілу сумку”: рівненські рятувальники розповіли, чому є такі виклики

За половину січня 2021-го року рятувальники на Рівненщині отримали уже п’ять викликів, у яких люди повідомляли про нібито небезпечні предмети. Такі виклики, на відміну від “замінувань”, не вважаються хибними та не передбачають жодної відповідальності.

Жодне з випадків у січні не підтвердився, – каже речник Служби порятунку у Рівненській області Дмитро Мельник. Тенденція телефонувати про залишені кимось сумки, пакети, пакунки чи коробки активізувалася з 2014-го року.

“Поліція зверталася до людей неодноразово, що якщо виявили підозрілий предмет, то потрібно одразу телефонувати у правоохоронні органи. Люди роблять правильно, це ж ніхто не обманює. Це не те, що зателефонували та сказали про замінування”, – розповів Дмитро Мельник.

Він уточнив, що зазвичай підозрілі предмети – це забуті кимось особисті речі. Інколи власники за ними повертаються, а інколи коробки виявляються порожніми. Проте, речник зазначив, що варто залишатися пильними, адже ніколи не відомо коли, предмет справді несе загрозу.

“Це така сама ситуація, як раніше ставалося в інших країнах – залишили сумку, терористичні акти були, ніхто не звернув уваги, відбулася трагедія. Викликають саме громадяни – вони телефонують у поліцію, що помітили підозрілу сумку залишену, от десь у під’їзді. Було таке, часто траплялося – на вокзалах”, – повідомив речник.

Витрати на такі виклики великі, але не реагувати на них спецслужби не можуть – це прописано у професійних обов’язках.

Відповідальності за повідомлення про підозрілий предмет немає. Проте, за свідомо хибні виклики люди можуть понести кримінальну відповідальність через збитки для держави, яка й оплачує реагування.

“Ціна виклику – варто рахувати: мінімальну заробітну плату, яка на той час в країні, від того, яка ціна на пальне в той день, яка заробітна плата в співробітників, яка амортизація. Це чисто економіка, комплексний підрахунок, але в будь-якому випадку це дорого, держава зазнає збитків. Зараз такі дзвінки про замінування тощо поліція відстежує”, – каже рятувальник.

Дмитро Мельник додав, що у ДСНС Рівненської області також є засоби для відстежування дзвінків. За хибні виклики можуть відправити на примусове лікування, якщо людина психічнохвора. Якщо про лжезамінування повідомляють діти, то їхні батьки несуть покарання у вигляді штрафу.

Речник ДСНС нагадав про випадок кількарічної давнини на залізничному вокзалі Здолбунова. Тоді рятувальників викликали до гранати у залі очікування вокзалу.

“Співробітники виїжджали туди ввечері взимку, бо хтось помітив гранату і повідомив працівників залізниці. Наші працівники не могли визначити, що це за модифікація гранати, хоча всі гарно розуміються на вибухотехніці. Закінчилося все добре – це була запальничка”, – розповів Дмитро Мельник.

Загалом, дії рятувальників при виявленні підозрілих предметів такі: громадяни повідомляють правоохоронців, ті інформують рятувальників. За потреби, евакуйовують людей, обгороджують місце події, зупиняють рух транспорту, перекривають дорогу.

Джерело: РН


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp