6°

Як голосували рівненські депутати за ринок землі

Сьогодні, 31 березня, на позачерговому пленарному засіданні Верховна Рада проголосувала за закон про запровадження ринку землі сільськогосподарського призначення в другому читанні і в цілому. За відповідне рішення проголосували 259 народних депутатів.

З них – 206 нардепів фракції “Слуга народу”, 13 депутатів фракції “Голос”, 23 депутати з “Європейської солідарності” та 12 депутатів з групи “Довіра”. Голосували проти 12 депутатів з “Батьківщини”, по двоє депутатів зі “Слуги народу”, групи “За майбутнє” та ОПЗЖ.

«За» відкриття ринку землі проголосувало троє рівненських нардепів, інші шестеро були відсутні – повідомляється на офіційному порталі Верховної Ради.
 
«Слуга народу»:
– Олександр Аліксійчук – відсутній
– Сергій Литвиненко – відсутній
– Олександр Ковальчук – відсутній
– Олександр Салійчук – за
– Дмитро Соломчук – за
«Європейська Солідарність»:
– Яна Зінкевич – за
«Голос»:
– Соломія Бобровська – відсутня
Депутатська група «За майбутнє»:
– Віктор М’ялик – відсутній
Позафракційні:
– Роман Іванісов – відсутній

Цей закон надає власникам сільськогосподарської землі право на продаж своїх ділянок (паїв), а також купувати землю. Раніше люди могли передавати землю лише шляхом довгострокових договорів оренди, які часом укладалися на десятки років.

Ухвалити два важливих законопроєкти раніше закликав президент Володимир Зеленський, ініціюючи позачергове засідання Верховної Ради 30 березня 2020 року.  За його словами, це необхідно для стабілізації української економіки та подолання кризи.

Ухвалення цього законопроєкту є однієї з умов МВФ для отримання Україною траншу. Президент стверджував, якщо не проголосувати ці два закони та не отримати транш від МВФ, Україні загрожуватиме занепад економіки та навіть дефолт. 

Що варто знати про цей закон:

  • Вступає в дію з 1 липня 2021 року
  • Перші 2 роки землю зможуть купувати лише фізичні особи-громадяни України
  • Не більше 100 гектарів в одні руки
  • Після цього – наступні 2 роки землю зможуть купувати, як передбачається базовою моделлю, українські юридичні особи – не більше 10 000 гектарів
  • Землі сільськогосподарського значення державної та комунальної власності не продаватимуться (перші 2 роки мінімум)
  • Продаж землі іноземцям – тільки після референдуму

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp