19°

Чи розвалить об’єднання депутаток коаліцію в Рівнераді

Про створення міжфракційного депутатського об’єднання в Рівненській міській раді написала на своїй сторінці 9 березня міська депутатка Олена Хотенко, але згодом видалила пост.

Чи розвалить об'єднання депутаток коаліцію в Рівнераді
Для колажу використані фото із сайту Рівненської міської ради

Зазначимо, що об’єднання отримало назву “Рівні можливості” і було створено ще 11 лютого. До об’єднання увійшли представниці фракцій “Голос”, “За майбутнє” та “Слуга народу”.

Повідомлення на своїй Фейсбук-сторінці аж через місяць після створення, пані Хотенко, ймовірно, опублікувала з нагоди Міжнародного жіночого дня. Станом на сьогодні його немає на сторінці депутатки.

На думку журналістів, які це помітили, цьому є політична причина, адже до депутаток опозиційних “слуг” Олени Хотенко та Любові Романюк приєдналися Анастасія Кулакевич з “Голосу” та Анна Хлістунова-Шарпар від “За майбутнє”.

Одним з можливих наслідків такого об’єднання в ЗМІ уже назвали подальший розкол і без того хиткої більшості, яка після можливого розколу зникне (“Рівне разом”, “ЄС” та “Свобода” разом мають тільки 21 голос – а це вже не більшість). Зрештою “Голос”, “За майбутнє” разом зі “слугами” та Батьківщиною теж не утворять більшості в Рівнераді.

Крім цього, зважаючи на доволі мінливу кадрову політику в місті, втрату посади заступниці Третяка у ЗМІ пророчать Марині Кузмічовій, яка перед отриманням посади зайшла в міську раду від “Голосу”. До перелічених фактів можна додати і те, що відомий активіст Зураб Кантарія, який отримав її мандат в Рівнераді як наступний в списку, досі не ввійшов до фракції “Голосу”.

Чи розвалить об'єднання депутаток коаліцію в Рівнераді
Зураб Кантарія, депутат Рівненської міської ради

Не виключено також і те, що поширення інформації щодо можливої втрати посади заступниці міського голови внаслідок розколу більшості – це ще одне намагання втримати “в шорах” депутатів доволі незалежної фракції “Голосу” в Рівнераді та остаточно перетворити її на “кишенькову”.