9°

Як Рівному зекономити опалення, та не покривати вулиці смердючим димом

Влада узяла курс на відмову від російського газу. Тому в Рівному заговорили про те, щоб замінювати газові котли у котельнях на твердопаливні. Однак від цього на вулицях частенько смердить димом.

 Востаннє надходили скарги від торгівців Речового ринку на роботу котельні по вулиці Замковій. Оскільки там палять щепою, то у певні періоди вулицю покриває дуже їдким димом.

Як розповів директор компанії «АЛЬТГАЗ» Юрій Захарчук, – димить тоді коли або котел поганий, або експлуатується безграмотно. Водночас існує кілька технологій, як легко перевести газові котли у котельнях на тверде паливо. По-перше, це дозволить економити. По-друге, дозволить зробити перехід без заміни котла та з малими витратами. Однак у Рівному цього чогось не роблять:

– Для цього має бути воля власників «Рівнетепло» і невеличкі інвестиції, які значно менші за ціну нових котлів, й повернуться за кілька місяців, а в окремих випадках навіть днів!. Змінювати котли на твердопаливні у більшості випадків не треба. У нас є рішення, як примусити великі газові промислові котли працювати на твердому, рідкому, та пиловидному паливі яке від двох до чотирьох разів дешевше газу. Але за два роки обіцянок власників «Рівнетепло» у місті не зроблено майже нічого. Власне, абияк встановлено кілька дрібних котлів. З купою зауважень до дотримання державних будівельних норм, правил експлуатації, та здорового глузду.

Звідти й дим. Лише одна велика котельня перероблена на тріску, проте вона не може вплинути на тариф через незначну у масштабах міста потужність. В свою чергу, перевірені десятками років рішення та проекти, які не потребують освоєння чужих грошей, й не потребують і еврокотлів за єврокредити- не просто ігноруються, а навіть не розглядаються.

Джерело: РВ


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp