18°

Євгеній Вєтров: “Ми працюємо не над кількістю, а над якістю”

карате кйокушінкаі у рівному

Вересень – це початок нового змагального сезону в багатьох видах спорту. Не виключенням є і карате. Тож редакція “ВСЕ” поспілкувалася із віце-президентом національної федерації та президентом Рівненської обласної федерації кйокушінкаі карате Унія України Євгенієм Вєтровим. Далі читаємо про короткий підсумок сезону, що минув, тренування та змагальні плани рівнян.

– Минулого сезону журналісти багато писали про здобутки обласної федерації. Якщо коротко, наскільки вдалим був сезон, що минув?

– Якщо говорити про сезон 2018-2019 року, то ми відпрацювали на 12+. Ми охопили турніри всіх можливих рівнів. Від Чемпіонату міста до Кубку Світу. За цей рік найяскравіші змагання – це Відкритий Чемпіонат України у Рівному, Чемпіонат України по ката в Івано-Франківську, Кубок України у Києві по іншій версії кйокушінкаі карате і Кубок Світу, який був у Полтаві. На всіх цих турнірах в нас були і переможці, і призери. З гордістю скажу, що це результат роботи, яку ми постійно проводимо.

Виступали також у Швеції на Чемпіонаті Європи. Троє рівнян показали себе на достойному рівні. Ми більше їздили за досвідом. Я ввійшов в шістку кращих у розділі “ката”.

На жаль, на Відкритому Кубку Європи в Угорщині  у травні місяці нас не було. Більше це пов’язано зі станом здоров’я та травмами. 

Виступали і на Відкритих Чемпіонатах Волинської, Рівненської та ще в ряді областей по Україні. Скрізь наші діти себе показали дуже достойно.

євгеній вєтров

– Якщо говорити не тільки про змагання, чим ще займалися під час сезону, наскільки насиченим був тренувальний процес?

– Постійно працюємо і над підвищенням кваліфікації наших інструкторів. Пройшли ми два семінари в центральному хонбу під керівництвом шіхана Станіслава Шмата, керівника Національної федерації кйокушінкаі карате Унія України. Там же були ще два Міжнародних семінари.

Ще ми проводили впродовж року два табори тренувальних – у грудні та травні. Цьогоріч ми поставили власний рекорд. На кожному було більше 170 учасників віком від 5 років до 50.

І фінішували ми сезон дев’ятиденним табором у червні. Остаточною крапкою була атестація на нові поясні рівні.

Зараз обласна Федерація кйокушінкаі карате Унія України розвивається дуже потужно. Ми працюємо не над кількістю, а над якістю. Нині стоять серйозні завдання.

рівненські каратисти

– Літо період відпочинку. Чи відпочивали ваші спортсмени, як провели міжсезоння?

– Ми не відпочивали. Наш весь інструкторський склад та кістяк спортсменів області у різних вікових групах постійно були на тренуваннях. Кожен спортсмен має два тижні на відпочинок на відновлення. За цей час особливо форму не втратиш.

З багатьма учнями займалися індивідуально, оскільки було більше вільнішого часу.

Тренувальний процес проводили як в доджо так і на відкритому повітрі. Це і пробіжки, робота на перекладині, силові вправи.

Фінальним етапом міжсезоння були збори у Хрінниках. Там ми проводили по 3 тренування в день. Також не забували і за відпочинок. Купалися, вечори біля костра. Хороший здоровий відпочинок.

– Літо за плечима і вже стартує сезон. Наскільки насичений графік очікує спортсменів та ваших вболівальників?

– Основне наше завдання – це добре зараз відпрацювати до грудня місяця.

Перший захід де візьмемо участь – це з 13 по 15 вересня Міжнародний семінар інструкторів і членів національної збірної в Івано-Франківську. Він пройде під керівництвом шіхана Станіслава Шмата, очільника Національної федерації кйокушінкаі карате Унія України. Відповідно, ми там маємо бути.

20-22 вересня у нас будуть проведені посилені тренувальні збори. Це вже серйозний етап підготовки збірної області до найближчих змагань. Будемо готуватися до дитячого Кубку Світу та Чемпіонату України. Також ведемо і підготовку до здачі на чорні пояси, 1 дан трьох інструкторів – Наталія Лелях, Євгеній Єфименко та Олександр Данилюк.

На початку жовтня Рівне вже традиційно прийматиме Чемпіонат України з кйокушінкаі карате Унія України. Організатором є наша Національна Федерація. До нас приїдуть бійці з усієї країни. Це серйозне впробування.

Вже в другій половині жовтня ще одні збори заплановані. Це фінальний етап підготовки до дитячого Кубку Світу. 

І в листопаді ми вирушаємо в Німеччину на ці змагання. В нас є 11 кандидатів в національну збірну. Готуємось захищати честь нашої держави на міжнародній арені. Всього в збірній близько 50 бійців.

Також у листопаді поїдемо на Відкритий Чемпіонат Черкаської області. Туди відправиться склад молодшої та середньої поясної групи.

В тому ж листопаді проведемо ще відкритий Чемпіонат Рівного. Тут в нас народжуються нові зірки та бійці здобувають досвід. Це дуже важливо.

Ще заплановано виїзд на Відкритий Кубок Волині. Були ми там минулого року і нам дуже сподобалось. Цьогоріч знову спробуємо свої сили і там.

В середині грудня відбудеться традиційний буде табір де пройде атестація на нові пояси.

Ще в грудні вирушаємо на Міжнародний семінар в Івано-Франківську. Саме там наші троє інструкторів здаватимуть іспит на 1 дан. Будемо за них вболівати та підтримувати.

рівненські каратисти брали участь у багатьох чемпіонатах

І яскравим фінішом календарного року буде традиційна акція на Новий Рік – 2020 ударів.

– Тобто, у вас мало не кожного дня все розписано?

– Ми любимо те, чим займаємося. Для нас карате – це стиль життя. Такий графік дозволяє здобувати досвід, рости професійно. Тому ми це все робимо із задоволенням.

рівненські спортсмени на чемпіонаті європи

чемпіонат із кіокушинкай

куйокушінкаі рівне

рівне карате

кйокушинкай рівне