21°

З депутата Дубневича зняли недоторканність

Джерело: Громадське
 
Верховна Рада підтримала зняття депутатської недоторканності з народного депутата Ярослава Дубневича.

За таке рішення проголосували 332 депутати.

Згоду на затримання Дубневича підтримав 241 депутат. За згоду на обрання запобіжного заходу тримання під вартою проголосували 229 депутатів.

Напередодні керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що на засіданні парламенту 31 жовтня планує оголосити депутату Ярославу Дубневичу підозру у причетності до розкрадання бюджетних коштів.

За даними слідства у 2015-2016 роках за сприяння Дубневича здійснювалися держзакупівлі для Укрзалізниці за завищеними цінами. Це спричинило збитки державі на понад 93 мільйони гривень.

Так, слідство стверджує, що будучи депутатом 8-го скликання і головою комітету Ради з питань транспорту, Дубневич «був обізнаний» про фінансовий стан Укрзалізниці, «зокрема його потреби при проведенні державних закупівель», а також мав вплив на засновників та посадових осіб підприємства, яке є єдиним виробником стрілочних переводів, башмакоскидачів, пристроїв зрівнювальних, рамних рейок, хрестовин, контррейкових рейок та комплектів роздільного скріплення.

Кошти від угоди, за даними слідства, отримали контрольовані депутатом та його спільниками компанії «через узгоджене завищення ціни під час реалізації стрілочної продукції», а сам Дубневич неодноразово використав службове становище «в інтересах пов’язаних з ним осіб».


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp