23°

За «акційний» газ субсидію не відібрали

Джерело: Рівне Вечірнє

2700 рівненських родин упродовж серпня та вересня купили газ на зиму за літньою, нижчою ціною — 6 грн за куб. В середньому замовлення становило 1300 кубів. Ціна на газ для населення від цього року змінюється щомісяця, реагуючи на коливання ціни на ринку. За листопад споживачі уже заплатять 7,08 грн за куб.

Як повідомив «Рівнегаз Збут», з жовтня контролювати закуплені ліміти газу можна в особистому кабінеті на сайті підприємства. Споживачі можуть в онлайн-режимі вибрати період, в який використовуватимуть газ із запасу, а також його частку в загальному обсязі споживання. Якщо споживач не обере періоди використання, газ із запасу йому вписуватимуть у використання у ті місяці, коли ціна газу для побутових споживачів буде вищою (якщо газ подешевшає, пропонуватимуть платити за нього за меншим тарифом, а куплені влітку «запаси» залишити на потім). Окрім того, використовувати лише акційний газ у зимові місяці неможливо – якусь частку доведеться все ж платити. «Запаси» будуть доступними до 31 березня 2020 року.

В обласному департаменті соцзахисту зазначають, що купівля газу наперед не впливала на призначення субсидій, тож домогосподарства, які мають невисокий дохід, також могли придбати акційний газ.

Алла САДОВНИК.