За тиждень до виборів: КМІС розповів про електоральні настрої українців | Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне
25-03-2019  12:30
За тиждень до виборів: КМІС розповів про електоральні настрої українців

За тиждень до виборів Київський міжнародний інститут соціології опублікував нове опитування про політичні настрої українців.

Серед тих, хто визначився з кандидатом, Володимир Зеленський лідирує зі значним відривом – 32,1%, за Петра Порошенка віддадуть свої голоси  17,1%, 12,5% – за Юлію Тимошенко, 10,4% – за Юрія Бойка, 6,9% – за Анатолія Гриценка.

Серед тих, хто  ще не визначився з кандидатом, цифри дещо інші: 19,5% проголосували б за Володимира Зеленського, 10,3% – за Петра Порошенка,  7,6% – за Юлію Тимошенко, 6,3% – за Юрія Бойка, 4,2% – за Анатолія Гриценка,

 

Соціологи також питали у виборців про ставлення до громадсько-політичних діячів. Якщо респонденти відповідали, що щось читали про цих людей, то відповідали про ставлення так, як відображено на наступній таблиці.  

КМІС також змоделював 8 можливих варіантів 2-го туру президентських виборів. В парі Порошенко-Тимошенко, остання набирає більше голосів, В парі Порошенко-Бойко, Бойко також набирає більше голосів, В парі Бойко-Тимошенко, лідерка Батьківщини перемагає. Гриценко ж набирає більше голосів у парах Гриценко-Порошенко й Гриценко-Тимошенко. А Зеленський набрав більше голосів, ніж Порошенко, Тимошенко та Гриценко.

З 14 по 22 березня 2019 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом особистого інтерв’ю опитано 2004 респондентів, що мешкають у 126 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 3-х ступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.


Читайте також:  • Курси перукаря рівне
8C°
3м/с