-2°

Загострення на Донбасі: Рада затвердила термінову вимогу до РФ

Нардепи ухвалили проєкт постанови №5312 «Про заяву Верховної ради щодо ескалації російсько-українського збройного конфлікту». У ньому ВР вимагає від Росії негайно припинити бойові дії.

Відповідне рішення на сьогоднішньому позачерговому засіданні підтримали 308 народних депутатів.

«Верховна рада вимагає від Російської Федерації негайно припинити бойові дії і неухильно дотримуватися режиму припинення вогню, повністю виконати свої міжнародні зобов’язання і вивести з України свою армію, найманців, збройні формування, які вона очолює, забезпечує і фінансує, їх зброю і техніку і повернути Україні повний контроль над її міжнародно визнаними кордонами», – йдеться в тексті.

Автори заяви закликали парламенти іноземних держав і міжнародні парламентські організації засудити агресивну політику РФ, в тому числі останню хвилю ескалації в зоні ООС.

Крім того, Рада закликає світову спільноту до продовження і посилення міжнародного політичного і економічного тиску на Росію для припинення агресії.

Нагадаємо, 26 березня на Донбасі під Шумами загинули четверо український військових, ще двоє були поранені. Глава Генштабу повідомив, що бійців ООС убив снайпер.