11°

Закон про мову підписано. Знову

Верховна Рада відхилила чотири проекти постанов про скасування рішення щодо прийняття закону про функціонування української мови як державної. Ці постанови подали представники “Опозиційного блоку”, Вадим Новинський, Олександр Вілкул, Нестор Шуфрич та ін.

Причиною, через яку вони вимагали скасування закону, автори називають те, що він нібито порушує Конституцію у частині використання російської та інших мов.

Після відхилення усіх чотирьох проектів постанов – за проголосували лише 34 депутати з необхідних 226 – спікер Ради Андрій Парубій підписав закон.

За словами Парубія, від самого початку реєстрації цього законопроекту “всі сили пекла” виступили проти нього, але зіткнулися з професійною командою, яка працювала у парламенті.

Він подякував всім, хто працював над законом, за “титанічно проведену роботу, яка показала якісний і професійний результат”.

“Як громадянин України, хочу попередити всіх тих, хто раптом захоче переглянути Закон про мову. Як тільки Ви задумаєте ревізію державної мови, чи декомунізації, чи питання церкви – ви уповні відчуєте всю могутню волю і весь гнів українського народу”, – сказав Андрій Парубій.

Закон передано на підпис чинному президенту Петру Порошенку.