26°

Засідання Рівненської райради: деякі фракції не хочуть йти демократичним шляхом (ОНОВЛЕНО)

Сьогодні, 9 грудня, в 11:00 розпочалося друге пленарне засідання Рівненської районної ради. На порядку денному питання про склад та голів постійних комісій, президію, виконавчий апарат та відшкодування витрат, пов’язаних з депутатською діяльністю.

Розглянувши регламент Рівненської районної ради, новообрані депутати почали обговорення складу постійних комісій та обрання їх голів. Віктор Бабак, який обирався від політичної сили «СЛУГА НАРОДУ», запропонував демократичний варіант вирішення цього питання. А саме: використати систему стримувань та противаг, віддавши керівні посади в комісіях умовно опозиційним фракціям. Після цього була оголошена перерва для консультацій.

Система стримувань і противаг допомагає реалізувати принцип поділу влади та стримати або нейтралізувати дії якоїсь із її гілок. Це забезпечує підтримку певної рівноваги, заохочує різні фракції до співпраці.

Тому пропозиція пана Бабака виглядає доволі логічною і компромісною. Адже така система відігравала б роль інструмента для недопущення домінування однієї фракції над іншою і досягнення динамічної стабільності між ними.

Але після перерви свободівець Олег Карпяк, який був головою постійної комісії з питань бюджету, фінансів та управління комунальною власністю в міській раді VII скликання, запропонував голосувати «пакетом». Пропозицію Віктора Бабака відхилили – за неї проголосували лише 18 присутніх на засіданні депутатів.

Стали відомі голови постійних комісій Рівненської районної ради.

Також був затверджений склад президії райради. До неї увійде 15 осіб, з яких тільки по одному представнику від політичних сил «Батьківщина», «СЛУГА НАРОДУ» та «Сила і Честь».

Відбулися зміни у фракції «Європейської Солідарності». Так як Тимощук Василь Олексійович обійняв місце голови Рівненської райради, фракцію очолив Жовтанюк Ігор Богданович, його заступником став Логвись Андрій В’ячеславович, а уповноваженим представником – Олійник Віталій Петрович.

Вже відома дата наступного пленарного засідання Рівненської райради – вона пройде 22 грудня. Початок об 11:00. Серед рішень, які будуть розглядатися, – ряд питань про передачу комунального майна на баланс ОТГ, а також внесення змін до районних бюджетів.