14°

Завтра у краєзнавчому музеї презентують виставку “Рівненському футболу – 100!”

100-річчю рівненського футболу присвячена виставка, що відкриється завтра, 3 липня, з 12-00  у Рівненському краєзнавчому музеї. За вікову історію футбольна команда Рівного, що вперше розпочала своє сходження із єврейського спортивного клубу “Гасманея”, багато разів змінювала свою назву. Старожили пам’ятають “Погунь”, “Горинь”, “Колгоспник”, “Локомотив”, “Динамо”, “Авангард” і зрештою “Верес”. Рівненські футболісти то неймовірно тішили своїх вболівальників перемогами, то розчаровували поразками і невдачами. Але завжди Рівне було містом, де у великій пошані був ФУТБОЛ.
На виставці представлені старі фото з історію футболу 1930-х років, які надали рівненські родини Молчановських, Лисенків, Калашніків.

Комплекси матеріалів, що розповідають про відомих футболістів надали ветерани спорту заслужений рефері Віталій Сигизмундович Марчук і футболіст Станіслав Кремньов. Унікальні спортивні нагороди відомого українського футболіста Сергія Долганського, який свою футбольну кар’єру починав турувати на рівненському стадіоні, надав його дядько Іван Долганський.
Звичайно виставка розповідає і про сьогоднішній футбольний клуб “Верес” та його неймовірних червоно-чорних вболівальників. Пам’ятні миті із сходження “Вереса” до перемог залишив у своїх світлинах Олександр Харват.
Це перша виставка про футбол у Рівненському музеї, яка може стати основою для майбутнього музею СПОРТИВНОЇ СЛАВИ РІВНОГО!


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp