16°

погода у Рівному

Завтра у Рівному можна безкоштовно пройти тест на ВІЛ

Україна сьогодні посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. На початок 2019 р. в країні проживало 137 тис. ВІЛ-позитивних людей.

Рівненщина наразі є регіоном з помірним приростом захворюваності на ВІЛ, проте щороку близько 250 жителів області дізнаються про цей діагноз вперше. 1 грудня відзначається Міжнародний день боротьби зі СНІДом з 1988 року.

28 листопада 2019 року на першому поверсі 2 корупусу НУВГП відбудеться прес-конференція приурочена до 1 грудня. До участі у якій запрошені представники обласної державної адміністрації та управління охорони здоров’я, працівники Центру громадського здоров’я та громадської організації «Наше Майбутнє».

По закінченню прес-конференції відбудуться заходи в рамках Європейського тижня тестувань за підтримки AHF Ukraine, а саме – безкоштовне обстеження на ВІЛ, роздача презервативів та інформаційне консультування усіх зацікавлених осіб.

Послуг з тестування на ВІЛ є обов’язковим компонентом громадського здоров’я. Збільшення масштабів тестування, його якість є пріоритетним профілактичним заходом, спрямованим на досягнення подолання епідемії ВІЛ в Україні.