17°

Завтра у Рівному відбудеться презентація проекту Aftermath VR Euromaidan

18 лютого в «Open Office» Платформи взаємодій «Простір» (вул. Соборна 11, 4-й поверх, головний корпус НУВГП)  відбудеться презентація київського проекту «Aftermath VR Euromaidan» присвяченого Революції Гідності. Початок о 18:00.

Aftermath VR: Euromaidan – проект, який використовує технологію віртуальної реальності у журналістській історії. Глядачі крок за кроком повторюють шлях протестувальників та дізнаються про події 20 лютого через оповідь наратора, архівні кадри, 360° інтерв’ю з очевидцями та знайомство зі сканованими артефактами часів Євромайдану.

Для здійснення проекту команда New Cave Media вдалася до фотограмметрії – методу, який використовується, щоб створювати тривимірні моделі з великого числа фотографій. За допомогою фотографій, зроблених на дрон та дзеркальні камери, була оцифрована ділянка вулиці Інститутської довжиною в 350 метрів. Вперше в історії територія такого розміру відтворюється у віртуальній реальності. Перевага фотограмметрії над моделюванням об’єктів з нуля – документальна та фотореалістична текстура. Саме завдяки фотограмметрії оцифрована бруківка на віртуальній Інститутській повністю відповідає реальній.

New Cave Media – київська студія, яка працює у сфері 360°/VR. Заснована та очолювана українськими фотографами Сергієм Полежакою, Олексієм Фурманом та Кирилом Жилінським, вона має у портфоліо журналістські 360° проекти для The New York Times, Contrast VR (імерсивна студія Al Jazeera), Радіо Свободи та Української Правди.

Одягнувши спеціальні окуляри віртуальної реальності  глядачі зможуть пройти той самий шлях, який проходили мітингувальники п’ять років тому. Вони зможуть дослідити історію через архівні кадри у форматі 360 °, почути інтерв’ю з очевидцями та побачити скановані артефакти Революції. 

Організатори: Громадська організація «Платформа взаємодій «Простір», Програма імені Фулбрайта в Україні та Національний університет водного господарства та природокористування.