17°

Зеленський ініціював ліквідацію скандального ОАСК

Законопроект Зеленського про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва має статус невідкладного.

Окружний адміністративний суд Києва

Відповідно до повідомлення на сайті президента, на підставі частини другої статті 125 Конституції України суд ліквідовується законом, проект якого вносить до Парламенту президент.

У демократичному суспільстві повага й довіра до суду мають бути безумовними. Але там, де вмирає довіра, закінчується й демократія, – йдеться в повідомленні, – ОАСК мав достатньо часу, щоб одуматися, подивитися на себе в дзеркало та віднайти там прості речі, які так шукають у ньому суспільство й держава, – справедливість, неупередженість і чесність. Замість цього бачимо чергові скандали з “плівками”, корупцію пов’язаних осіб із забитими грошима сейфами та численні сумнівні рішення.

Як зазначається на сайті президента, довіра до Окружного адміністративного суду м. Києва втрачена.

Сьогодні я вношу до парламенту законопроект про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва. Суду, який так і не зміг повернути довіру до себе, але впорався з поверненням скандалів і дивних рішень, далеких від розуміння справедливості. Досить сейфів, набитих мільйонами готівки, у пов’язаних із керівництвом суду осіб або очікування чергових записів скандальних розмов з кабінетів суддів, які думають, що переважують усе в нашій країні. Суд, одним рішенням якого може бути поставлений хрест на будь-якому досягненні держави, будь-якій реформі, буде ліквідований. Сприймайте це як сигнал до будь-якого суду, який зрадив повазі до закону, – прокоментував Глава держави.

Поданий законопроект, як зазначається, повинен засвідчити вірність Президента своїм обіцянкам щодо повного очищення судової системи, яка втратила довіру громадян України.