16°

Зеленський привітав українців із закінченням локдауну та анонсував початок вакцинації від COVID-19

Шостий президент України Володимир Зеленський записав відеозвернення до нації на тему закінчення протикоронавірусного локдауну. Гарант Конституції, також пообіцяв, що вакцинація від COVID-19 почнеться вже в лютому препаратом “від провідної світової компанії”.

Відеозвернення президента з’явилося у нього в Телеграм-каналі. Він підкреслив, що останній введений локдаун виправдав себе. На сьогодні спостерігається картина, згідно з якою число видужали істотно перевищує кількість хворих на COVID -19.

“Перш за все, на відміну від багатьох європейських країн після зимових свят у нас не стався спалах інфекції. І це найголовніше. Більш того, за час локдауна видужали було більше, ніж хворих.

Крім того, ми ввели 14 тисячі додаткових ліжок. Всього сьогодні їх майже 70 тисяч. 70% з них – вільні. А понад 80% ліжко-місць по країні забезпечені киснем. Локдаун виправдав себе”, – підкреслив глава держави.

Він закликав українців дотримуватися протиепідемічних запобіжних заходів: носити маски, мити руки та дотримуватися соціальної дистанції. Він також зазначив, що закінчення локдауну не є перемогою у війні з COVID-19.

“Вже в лютому почнеться вакцинація. В Україну надійде один мільйон доз. Перший мільйон – від провідної міжнародної компанії. Деталі зможемо озвучити найближчим часом”, – пообіцяв президент.

Міністр заявив, що минулого тижня в Україні було виявлено 30 612 випадків захворювання COVID-19. Це майже на 14 тисяч менше, ніж показники позаминулого тижня.

Повідомляє, що у світі вчені з різних країн розробили вакцини в рекордні терміни. Кореспонденти ASPI news поцікавилися у киян і гостей столиці, чи є у них довіра до розроблених препаратів, і чи готові вони вакцинувати себе і своїх близьких.

Джерело: АСПІ