23°

Зеленський запропонував Раді скасувати підсумкову атестацію для випускників шкіл

Джерело: Громадське
Президент Володимир Зеленський запропонував Верховній Раді скасувати цього року підсумкову державну атестацію через пандемію коронавірусу.

Відповідний законопроєкт з’явився на сайті парламенту. Він зазначений як невідкладний.

Установити, що у зв’язку зі здійсненням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації, — йдеться у проєкті закону.

Водночас у ньому зазначається, що випускники зможуть пройти державну підсумкову атестацію, зокрема у формі зовнішнього незалежного оцінювання, за власним бажанням.

Також Зеленський пропонує на час пандемії дозволити Кабміну визначати тривалість навчального року у закладах освіти.

Раніше уряд повідомив про скасування проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в закладах освіти. У МОН згодом уточнили, що пропонують скласти тестування вдома.

Учасники пробного ЗНО загалом заплатили державі понад 53 мільйони гривень, з них половину коштів уже використали. Щоб повернути учасникам кошти, можуть скористатися грошима фонду боротьби з COVID-19 — але поки рішення ще немає.

Основна сесія ЗНО має відбутися з 25 червня по 17 липня. З детальними датами ЗНО можна ознайомитись тут.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що ці дати ще можуть переглянути з урахуванням епідеміологічної ситуації в Україні 20-22 червня.

Цього року МОН через карантин на місяць посунуло дати вступної кампанії. Прийом заяв та документів триватиме з 13 до 22 серпня (для тих, хто вступає за результатами ЗНО), та до 16 серпня для вступників, що складатимуть вступні іспити в закладі вищої освіти. 

Творчі конкурси та вступні іспити на місця держзамовлення будуть проводитись з 1 до 12 серпня. Надання рекомендацій для зарахування на бюджет відбуватиметься не пізніше 27 серпня, а подача вступниками документів для зарахування – до вечора 31 серпня.