20°

погода у Рівному

Зеленський запропонував Саакашвілі стати віцепрем’єром: той не проти

Президент Володимир Зеленський запропонував колишньому президенту Грузії й ексглаві Одеської ОДА Міхеілу Саакашвілі стати віцепрем’єром з питань реформ
Фото: Міхеіл Саакашвілі/Facebook

Президент Володимир Зеленський запропонував колишньому президенту Грузії й ексглаві Одеської ОДА Міхеілу Саакашвілі стати віцепрем’єром з питань реформ.

Про це сам Саакашвілі написав у Facebook.

Для мене велика честь отримати від президента Зеленського пропозицію стати віцепрем’єром уряду України з питань реформ. У мене також була дуже змістовна і корисна розмова з прем’єр-міністром Шмигалем, протягом якої ми детально обговорили всі питання, пов’язані з моєю можливою роботою в уряді, — написав він 22 квітня.

Я підходжу до цієї пропозиції та до свого рішення з дуже великою відповідальністю, тому що це дуже непростий для країни час. Попереду у нас дуже складний період і в економіці, і в цілому по життю в країні. Нам зараз як ніколи потрібно бути сміливими у своїх рішеннях і реформах, — додав Саакашвілі.

Він розповів, що представить у Верховній Раді свою програму невідкладних змін та його участі в роботі уряду Шмигаля з конкретними напрацюваннями, які він здобув як поза межами України, так і в період роботи в Україні.

Разом з командою президента я готовий працювати з усіма патріотичними силами в парламенті України і з іншими політичними силами в суспільстві, для того щоб Україна з найменшими втратами перенесла поточну світову економічну кризу і впоралася з усіма викликами. Я сподіваюся бути надійним членом команди і стати у пригоді народу України, зробивши щось корисне для людей, посилити престиж України та її інтеграцію з міжнародними спільнотами, — зазначив Саакашвілі.

Він додав, що також сподівається використовувати свій міжнародний досвід, щоб «бути корисним членам урядової команди, зокрема у відносинах з міжнародними фінансовими організаціями, щоб відстояти інтереси українського народу і сприяти прогресу в країні».

Нагадаємо, 26 липня 2017-го тодішній президент Петро Порошенко припинив громадянство Саакашвілі. Жодних заяв стосовно цього ні президент, ні співробітники адміністрації тоді не робили.

У вересні 2017 року Саакашвілі незаконно перетнув державний кордон Польщі та України, що підтверджується рішеннями місцевого та апеляційного судів. У зв’язку з цим йому заборонили в’їзді в Україну до 2021 року.

У грудні 2017-го Саакашвілі, як лідер партії «Рух нових сил», організував в центрі Києва кілька протестів.

5 грудня співробітники СБУ та ГПУ затримали колишнього президента Грузії на даху будинку по вулиці Костьольній у Києві, в якому він мешкає. Утім, доставити в СІЗО не змогли — його соратники спочатку заблокували автівки силовиків, а відтак буквально вирвали політика в них із рук.

12 лютого 2018 року Саакашвілі все ж затримали у Києві. Згодом прикордонники повідомили, що його повернули до країни попереднього перебування, тобто до Польщі, за процедурою реадмісії. За два дні політик заявив, що отримав посвідчення особи в Нідерландах.

Перебуваючи в Україні, Саакашвілі був фігурантом у трьох кримінальних провадженнях, які розслідують українські правоохоронці. Перша справа була пов’язана з організацією акцій протесту і так званими «грошима Курченка». Безпосередньо щодо цієї справи його допитували в СБУ.

Згодом, 28 травня 2019-го, президент Володимир Зеленський повернув Саакашвілі громадянство України. 29 травня він вже повернувся в Україну.

7 жовтня Головна військова прокуратура розпочала кримінальне провадження за заявою колишнього президента Грузії та ексочільника Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі про викрадення і насильницькі дії стосовно нього, а також незаконне переміщення через державний кордон України до Польщі 18 лютого 2018 року.

А 7 лютого 2019-го Слідчі Державного бюро розслідувань повідомили про підозру у перевищенні влади або службових повноважень колишнім керівникам підрозділів Державної прикордонної служби через видворення Саакашвілі за межі України.

Джерело: Громадське