25°

погода у Рівному

Зеленський заявив, що розпустити Верховну Раду їм вигідно (ВІДЕО)

Володимир Зеленський дав інтерв’ю журналістам “РБК-Україна”.

Він відповів на питання стосовно Донбасу, розпуску Парламенту, коаліції з колишніми членами “Партії Регіонів” та нинішнім Президентом, а також про НАТО, комунікацію з громадянами і свободу слова.

Про закон про мову Зеленський каже, що його треба спершу вивчити і дізнатися думку суспільства про цей закон. Спілкуватися із людьми Зеленський планує через соцмережі

“Будь-який закон сьогодні можна он-лайн з живими людьми просто проговорити.  Це так само і з медичною реформою. Приймають медичну реформу, хто взагалі у людей спитав, а що ми, як ми з села доїдем в цю лікарню, бо тепер швидка допомога не приїжджає, а в моєї дитини 39… і до неї не їде швидка допомога, бо в нас така реформа”. 

“Ми вибрали напрямок в Європу. Однозначно ми хочемо бути не совком, ми хочемо бути європейською державою. Так, ми туди ідемо. НАТО – клас, безпека, рівень армії. Але я хочу об’єднати країну. Я буду щодня записувати відео до східних регіонів Україні і казати їм – НАТО не звірюга, не проковтне вас. Дивіться, що це. Хай люди думають, хай почнуть читати про це, хай почнуть вивчати”.  

Журналісти запитують, чи в такому стилі кандидат у разі перемоги у другому турі планує комунікувати із людьми на постійній основі. Зеленський пояснив, що електронна країна – їхня мета. Люди повинні мати можливість в будь-який момент в телефоні задати питання будь-якому чиновнику.  

Один із перших і головних законів, який Володимир Зеленський хоче просувати в разі перемоги, це закон про імпічмент, за який, він переконаний, проголосують всі депутати Верховної Ради. На уточнення, чи депутати цього скликання, чи будуть перевибори, шоумен відповів:

“Я боюся, що я не встигну… тому що за 6 місяців… Коли ти хочеш навести порядок, коли ти хочеш змінити… ви ж розумієте, що якщо я б говорив зараз “Ні, ми зробимо все, щоб розігнати” – я ламати закон не буду. Порушувати закон не буду. Якщо ми встигнемо в термін за 6 місяців до наступних виборів, коли ми маємо право розпустити парламент… якщо встигнемо, будемо думати, так. Ви ж розумієте, що нам це вигідно”. 

Журналісти також цікавляться, як Володимир Зеленський, який хоче проводити ті речі, яких хоче суспільство, проводитиме це через Верховну Раду. 

“Я подаю законопроект про зняття недоторканності з депутатів, Президента і суддів. Не знімають. Це бачать люди? Все. Далі я зроблю таке звернення, після якого всі ці депутати побачать зустрічі з їх виборцями. Я не згоден, що вони не будуть приймати деякі закони. Ви знаєте, яке в нас суспільство.”

Про Петра Порошенка шоумен каже, що він сьогодні головний лідер опозиції до народу України і на його місці після такої втрати довіри Зеленський би пішов з політики.

Запевняє, що на коаліцію з колишніми регіоналами Бойком і Медведчуком не піде, як і з Петром Порошенком. На парламентських виборах хотів би набрати більшість і ні з ким не об’єднуватися.

На запитання, чи надходять йому погрози, Зеленський відповів ствердно. Про політичні союзи, зокрема з Арсеном Аваковим, говорити ще рано:

“Зараз поліція і охоронна фірма – це ті дві структури, які реально контролюють безпеку моєї сім’ї, і я їм дуже вдячний”

Журналісти поцікавилися перельотами Зеленського, інформацію про які оприлюднили “Схеми”, в Тель-Авів та в Женеву у супроводі пана Богдана [особистий адвокат Коломойського та юрист Зеленського – прим. автора], тобто в місця проживання Ігоря Коломойського. Таких перельотів було 13 протягом останніх двох років. Зеленський каже, що, можливо, у них були якісь виступи, можливо, і для Коломойського. Що це робота і бачаться вони лише по бізнесу.

“Літак прям літав в ті місця проживання? От туди прям літак летів? Я не знаю про 13 рейсів, чесно. Коли я літав? В політичний період я літав? Мені здається, в політичний період я точно туди не літав. Може в нас були якісь виступи. І для нього також були. На минулому його дні народженні, так, ми виступали з “Кварталом”. Це робота”

На питання про військовий конфлікт, Зеленський відповів, що Володимир Путін – ворог, амністії бойовикам так званих “ДНР” та “ЛНР” не буде, як і особливого статусу Донбасу.

“Поставлено огорожу. Ці люди на тих територіях, які не отримують пенсії… Те, що ми з ними не говоримо – найстрашніше. Одна з наших ідей – окремий великий європейський медіа-портал, який віщає російською мовою, який показують в усій Європі, який показує правдиві речі. Треба пустити цей імпульс, простягнути їм руку допомоги, сказати, що ми вас чекаємо, ви – наші заручники там”. 

Володимир Зеленський стверджує, що уряд не повинен втручатися в роботу ЗМІ і в культурне життя ні в якому разі. Також, за словами шоумена, вони з командою працюють над законопроектом, який дозволить зробити телебачення і ЗМІ економічно незалежними – вони хочуть залучати західні інвестиції. 

“Я би мріяв… щоб преса була незалежною економічно…щоб її не можна було когось, знаєте, якісь проплачувати статті, або видання, або програмки на телебаченні. Щоб телебачення було вільне абсолютно”, – говорить Зеленський. 

На питання, як кандидат у Президенти ставиться до декомунізації та перейменувань вулиць на честь Степана Бандери, він запевнив, що до декомунізації ставиться нормально, каже, що:

“Те, що Степан Бандера – герой для якогось відсотка українців, це нормально, це один із тих людей, хто захищав свободу України; але коли роблять таку кількість вулиць і мостів і називають одним і тим же іменем, це не зовсім правильно… Я можу те саме сказати і про Шевченка Т.Г. … Але ми ж з вами повинні пам’ятати про героїв сьогоднішніх… Герої, які сьогодні об’єднують Україну. Треба робити все можливе, щоб об’єднувати Україну”

Відповіді у бліц-опитуванні: легалізація зброї – ні, медична марихуана – так, секс за гроші – можливо в окремому місті, разом з гральним бізнесом, де це все буде можна і платитимуться податки, аборти – не забороняти.

Чи будуть в п’ятницю дебати, кандидат у Президенти сказав, що не знає.

Більше дивіться на відео.