19°

погода у Рівному

Жителям районів поблизу сміттєзвалища радять залишити свої оселі

З 4 ранку сьогодні горить сміттєзвалище на території Шпанівської сільської ради. Пожежникам вдалося локалізувати пожежу, та вони досі працюють над її повною ліквідацією.

Дим і запах від пожежі розповсюджується містом, найбільше потерпає мікрорайон Північний.

Еко-активістка Поліна Полюхович розповіла нам, що під час горіння побутових відходів з пластику виділяється токсичний та шкідливий для людей діоксин. Він накопичується в організмі людини, повітрі, воді, абсорбується рослинами і дуже повільно розщеплюється. Діоксин є отруйним для людини, може призводити до онкологічних захворювань, безпліддя, проблем розвитку у дітей.

Еколог Олег Гетун, даючи коментар журналістам Рівне Вечірнє, порадив рівнянам, якщо є можливість, не залишатися у своїх квартирах, особливо вдень, а поїхати до родичів чи друзів в інший район міста чи за місто. Провітрити оселю можна буде, коли вітер змінить свій напрямок, та коли сморід віж пожежі уже не буде таким сильним і отруйним.

“Коли пожежу ліквідують, завершиться виділення шкідливих для людського організму речовин. Неприємний запах у повітрі на деякий час залишиться, але він буде вже не таким токсичним, як зараз”, – додає Олег Гетун