14°

Суспільне

“Живі гроші” за бейбі-бокси: скільки рівненських батьків на них претендують

Понад дві тисячі заяв подали батьки Рівненщини на монетизацію “Пакунку малюка”. Це допомога, передбачена державою при народженні дитини. Такі дані оприлюднили у соцзахисті Рівненщини 5-го жовтня, – інформує пресслужба ОДА. І додали: 990-м жителям області допомогу вже призначили.

Впродовж вересня Міністерство соціальної політики реалізовує пілотний проект з монетизації одноразової допомоги “Пакунок малюка”.

Станом на 5 жовтня до підрозділів соціального захисту Рівненщини щодо монетизації одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” звернулося 2 248 осіб. Наразі для 990 мешканців області призначили допомогу, 1 259 заяв ще опрацьовують, – повідомили у пресслужбі адміністрації.

Загалом реєстр закладів торгівлі, де можна витратити виділені державою 5 тисяч гривень компенсації, налічує 1116 торгових точок, з яких 18 – інтернет-магазини.

В Україні станом на початок жовтня перерахували на картки отримувачів суму майже 67,5 мільйонів, – розповіли у пресслужбі РОДА.

Що відомо

  • “Пакунок малюка” запровадили у 2018 році. До “пакунку” входили засоби гігієни, одяг та інші необхідні речі з догляду за немовлям.
  • Навесні 2020-го “Пакунок малюка” замінили компенсацією через те, що допомога у вигляді “бейбі-боксів” закінчилась, а тендер на нову закупівлю для всіх областей – зірвався.
  • Після цього дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закликав український уряд зберегти програму “пакунок малюка” у такому вигляді, якому він є.
  • Верховна рада на засіданні 30 вересня прийняла у другому читанні та в цілому законопроєкт про надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” замість грошової допомоги у розмірі 5 тисяч гривень.

Джерело: Суспільне