23°

погода у Рівному

Чорнобильці скаржаться на перевізників та систему нарахування пенсій

Про соціальне забезпечення учасників чорнобильської катастрофи сьогодні говорили в ході засідання круглого столу за участі першого заступника голови обласної ради Сергія Свисталюка та першого заступника голови ОДА Віталія Ундіра.

Керівник громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Георгій Хиля насамперед подякував обласній раді, облдержадміністрації та соцзахисту населення за розуміння та підтримку всіх постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. Водночас він наголосив на основних проблемах з якими стикаються ветерани-ліквідатори.

«Насамперед чорнобильці часто скаржаться на перевізників, особливо у місті Рівному, які відмовляють у пільговому перевезенні. Також ми стурбовані нарахуванням пенсії та просимо осучаснити систему нарахування пенсій та збільшити виплати учасникам ліквідації», – зауважив Георгій Хиля.

Крім того, він наголосив, що постраждалі внаслідок катастрофи проти монетизації пільг, які стосуються безкоштовних путівок, лікування, проїзду тощо.

Керівник Рівненського обласного об’єднання «Всеукраїнської організації інвалідів союз організацій інвалідів України» Віктор Ольховик відзначив якісне надання медичних послуг комунального закладу «Рівненський обласний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення». Однак попросив збільшити фінансування в частині забезпечення ліками постраждалих, які видаються за рецептами лікарів та відновити повноцінне фінансування санаторно-курортного лікування.

Сергій Свисталюк наголосив, що обласна рада долучається до вирішення проблем ветеранів-ліквідаторів виділяючи кошти з обласного бюджету на фінансування різних заходів і обов’язково в межах можливостей сприятиме вирішенню питань, які були озвучені сьогодні.

В свою чергу, директор департаменту соціального захисту населення Рівненської ОДА Олексій Шамак зазначив, що з 2017 року депутати погодили Обласну програму відповідно до якої щорічно з обласного бюджету виділяється 100 тис. грн. на підтримку ГО.

«З обласного бюджету також постійно спрямовують кошти на пільгове медичне обслуговування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, так в 2018 році було виділено 7 млн. грн.», – повідомив він.

Перший заступник голови обласної ради також наголосив, що цьогоріч проведено енергоаудит та почалися впроваджуватися енергоефективні заходи в лікарні, а також 1,2 млн. грн. з обласного бюджету виділено на медичне обладнання.

Обговоривши найболючіші питання члени круглого столу вирішили підготувати на наступну сесію обласної ради звернення до Кабінету Міністрів та Верховної Ради України щодо врегулювання соціальних норм та осучаснення нарахування пенсій для ліквідаторів та постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.

Нагадаємо, 26 квітня, відбудеться 33 роки з дня жахливої трагедії на Чорнобильській атомній станції. З цієї нагоди у Рівному відбудеться мітинг-реквієм біля пам’ятного знаку «Жертвам аварії на ЧАЕС», початок об 11:00.

Повідомляється на офіційному сайті Рівненської обласної ради