19°

Голову Обарівської сільради за хабар у 500 тис. грн засудили умовно

Голову Обарівської сільради визнали винним в шахрайстві при процедурі приватизації однієї з земельних ділянок на території селища.

У грудні 2014 року за сприяння землевпорядника один з громадян звернувся до глави Обарівський сільради з метою приватизації земельної ділянки. При цьому, за рекомендацією землевпорядника, він передав голові сільради сувенірний корабель Сonfection вартістю 1,6 тис. грн.

У свою чергу голова сільської ради запевнив, що завдяки займаній посаді він може посприяти ухваленню рішення про виділення земельної ділянки. При цьому він назвав суму хабара в одну тисячу доларів з розрахунку за кожну сотку землі.

Крім того, голова села висловив пропозицію в сприянні прийняття начальником району електричних мереж ВАТ «Рівнеобленерго» дій по перенесенню лінії електропередач на територію ділянки, для чого потрібно передати кошти в розмірі 25 тис. грн.

Втім, як свідчать джерела, перенесення опори лінії електропередач було проведено ВАТ «Рівнеобленерго» за 12,5 тис. грн в передбаченому законом порядку.

У березні 2015 року голова отримав обумовлену суму в 504 тис. грн за сприяння в наданні дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,24 га.

Крім того, землевпорядник за своє сприяння попросив 10% від суми хабара сільському голові, що становить 50 тис. грн.

Вивчивши матеріали розслідування, Рівненський районний суд визнав Обарівський сільського голову винним і призначив покарання у вигляді позбавлення волі на 5 років з конфіскацією майна відповідно до ч. 4 ст. 190 У, а підприємцю-землевпоряднику – покарання у вигляді позбавлення волі на три роки.

Втім, посилаючись на статтю 75 КК України, суд звільнив їх від відбування покарання у вигляді позбавлення волі, замінивши його на покарання з випробувальним терміном.