18°

“Вересу” дали землю в Рівному

Землю під базу для ФК “Верес” дозволили орендувати. Але термін скоротили в 12 разів.

Фото Дмитра Котлярова

Ділянку площею 8 гектарів, що на вулиці Костромській у Рівному, дозволили орендувати. Таке рішення прийняли депутати міської ради на сесії. Йдеться про територію ліворуч від центральних сходів Пагорбу Слави. На початку квітня цю ділянку влада Рівного запропонувала футбольному клубу “Верес” під будівництво спортивної бази, повідомляє “Суспільне”.

Суспільне раніше повідомляло, посилаючись на голову земельної комісії Маріяна Году, що умови для участі в земельних торгах на право оренди мали б прописати так, аби найбільші шанси на перемогу в аукціоні мав саме ФК “Верес”. Останній хоче побудувати там тренувальну базу.

У генплані міста ділянка на вулиці Костромській, що поруч з Пагорбом Слави, передбачена під будівництво спортивного об’єкта. Як йдеться у проєкті рішення, стартова ціна річної плати – майже 800 тисяч гривень.

Фото Дмитра Котлярова

Також переможець земельних торгів зобов’язаний відшкодувати втрати сільськогосподарського виробництва в сумі майже 1,5 млн грн та виконати технічні умови щодо зняття та використання родючого шару ґрунту.

Фото Суспільне Рівне

“Детальний план території – це є ще один запобіжник, тому що ми розуміємо, що є прецеденти, коли спортивно-оздоровчі комплекси перестають бути спортивно-оздоровчими комплексами. Тому ми виставляємо ще один запобіжник”, – розповідає депутат Рівнеради Дмитро Котляров.

Він додав, що за чотири місяці, коли буде готовий детальний план території, ще раз зможуть проконтролювати, чи виконують усі умови договору.

Фото Суспільне Рівне

“Термін оренди поставити чотири роки. Мету пояснюю: для того, щоб через чотири роки, це ще наша каденція… ми це побачили, відповідно, продовжили на той термін, який потрібно”, – зазначає депутат Рівнеради Юрій Осіпчук.

Міський голова Рівного зазначає, що у першочерговому варіанті була внесена пропозиція орендувати землю на 50 років. Але щоб встановити певні запобіжники, її скоротили до чотирьох років.

Фото Суспільне Рівне

“За цих чотири роки той, хто виграє торги, покаже, наскільки серйозні наміри, наскільки буде забудовуватися той район і які об’єкти спортивної інфраструктури будуть там облаштовані”, – пояснив міський голова.

Нагадаємо, земельну ділянку на Костромській під будівництво спортивної бази футбольному клубу “Верес” влада Рівного запропонувала на початку квітня. Тоді ж презентували, який вигляд може мати ця база.

Президент “Вереса” Іван Надєїн тоді Суспільному розповідав, що в планах – будівництво трьох великих футбольних полів, з яких одне штучне, та двох футзальних майданчиків. Також на базі мають звести приміщення для забезпечення тренувального процесу та проживання гравців і персоналу.

За коментарем щодо рішення Рівнеради здати земельну ділянку не на 50 років, а на 4, Суспільне звернулися до спортивного директора “Вереса” Ореста Баля. Той повідомив, що до проведення аукціону у клубі цього питання не коментуватимуть.

Що відомо

  • Ділянку на вулиці Костромській влада Рівного розглядала як пріоритетну для будівництва спортивно-тренувальної бази для рівненського футбольного клубу “Верес”. Раніше такий об’єкт планували звести на лугу біля вулиці Волинської Дивізії. Тим часом футболісти “Вереса” тренуються на стадіоні НУВГП або ж у Здолбунові.
  • У жовтні 2020 року йшлося про будівництво бази “Вереса” на лугу біля вулиці Волинської Дивізії. На ділянці у 4 гектари клуб планував збудувати шість футбольних полів й адміністративну будівлю. Втім, депутати Рівнеради минулого скликання відправили це питання на довивчення, а депутати нинішнього скликання на розгляд не виносили.
  • У січні стало відомо, що керівництво рівненського “Вереса” веде перемовини з владою Здолбунова щодо отримання в оренду земельної ділянки під будівництво бази, яку раніше планували в обласному центрі.
  • Рівненський клуб “Верес” нині є лідером Першої ліги чемпіонату України, і має шанси на вихід до Прем’єр-ліги. Домашні матчі через відсутність у Рівному відповідного стадіону команда третій сезон проводить у Млинові.