25°

«Верес» офіційно відмовився від землі у Здолбунові

ПАТ «Рівненський Народний Клуб «Верес» з офіційним листом звернувся до депутатів Здолбунівської міської ради. У зверненні, підписаному гендиректором футбольного клубу, йдеться про те, що «Верес» змушений розглянути більш привабливі інвестиційні проекти.

Раніше ми вже писали про те, що навколо ситуації розміщення тренувальної бази рівненського футбольного клубу у місті Здолбунів розгорілася жвава дискусія. Багато хто сумнівався у тому, що «Верес» стане повноцінним інвестором, який зробить зі Здолбунова регіональну футбольну столицю. Доволі часто лунали припущення про реалізацію схеми, яку зазвичай використовують недобросовісні забудовники. Представники громади побоювалися, що ситуація у Здолбунові може перетворитися на історію з забудовою рівненського Басового Кута. Враховуючи те, що і в рекреаційній зоні Рівного теж спочатку обіцяли побудувати об’єкти спортивно-оздоровчої інфраструктури, побоювання здолбунівчан виглядають не такими вже й необґрунтованими.

Активно лобіював виділення майже двох гектарів надпривабливої землі «Вересу» новий голова Здолбунівської громади Владислав Сухляк. Саме той, який дозволив собі головувати на засіданнях комісій, порушуючи не тільки Регламент (пункт 2 ст. 15), але й Закон України «Про місцеве самоврядування» (пункт 3 ст. 47). Саме той пан Сухляк, про якого президент НК «Верес» Іван Надєїн казав, що «отримав розкішну підтримку від міського голови». Саме той, який, ймовірно, розраховував отримати певні дивіденди від лобіювання інтересів футбольного клубу.

Що означає цей лист від «Вересу»? Те, що місцеві депутати не дали реалізувати схему дерибану. Те, що вони не погодилися на укладання договору про співпрацю, який би розв’язав забудовникам руки. Те, що спрацювали запобіжні заходи, які у свою чергу запропонували «Вересу» представники громади: укласти договір, в якому були б прописані строки будівництва альтернативного поля для ДЮСШ, запланувати надходження до бюджету крім оренди у вигляді ПДФО, а також заборонити реєстрацію на орендованій земельній ділянці об’єктів нерухомості, поки у дітей не з’явиться альтернативне поле. Крім того, всі невід’ємні поліпшення стадіону «Колос»  мали залишатися у власності громади.

Стадіон “Колос” залишається у власності громади / Фото: zdolbunivcity.net

Все це зробило ці 2 га здолбунівської землі непривабливими для «Вересу». Депутати оцінили усі ризики та можливі негативні наслідки і використали всі необхідні «запобіжники» у проекті договору.

«ПАТ «Рівненський народний клуб «ВЕРЕС», розглянувши Договір про співпрацю між Здолбунівською дитячо-юнацькою спортивною школою Здолбунівської міської ради Рівненської області та врахувавши пропозиції засідання робочої групи з питань вивчення питання та підготовки пропозицій щодо співпраці Здолбунівської ДЮСШ Здолбунівської міської ради Рівненської області та НК «ВЕРЕС», повідомляє наступне», – йдеться у листі представників НК «Верес». «За підсумками змагань Чемпіонату України Першої ліги сезону 2020/2021 рр. наш клуб наразі посідає другу сходинку, що дозволяє нам претендувати на вихід до Української Прем’єр-ліги у 2021 році у разі отримання відповідного атестату. Задля продовження та успішного подальшого завершення змагального сезону НК «Верес» повинен в першу чергу забезпечити систематичний і безперебійний навчально-тренувальний процес футболістам, тому наразі клуб змушений розглянути більш привабливі інвестиційні проекти».

З повним текстом листа можна ознайомитися нижче.

Результат – і вовки ситі, й вівці цілі. Хоча з «вовками» тут не все так однозначно. Ласий шматок їм відірвати так і не вдалося. Як кажуть футбольні фанати: Громада – Сухляк 1:0. Але щось нам підказує, що гра триває, і на нас очікує другий тайм. Можливо, вже з гравцями інших видів «спорту».