17°

погода у Рівному

Які загрози несе собою будівництво заводу в Городку?

Вчора в Рівному повідомили про залучення в область близько 200 мільйонів євро інвестицій.

Мова йде про будівництво нового деревообробного підприємства на базі Рівненького заводу тракторних агрегатів та Рівненського ливарного заводу, що в Городку. Намір про це висловили представники австрійської компанії Кроноспан, що спеціалізується на виготовленні стружкових плит.  Вливання таких коштів в розвиток області є безпрецедентним і буде найбільшим з початку незалежності України. Представники компанії також обіцяють 300 мільйонів гривень податків в бюджет області щороку.

Відразу після оприлюднення інформації в рівненських ЗМІ мережа вибухнула обуренням. Рівняни стверджують, що дане виробництво буде шкідливим для екології, і в результаті це може призвести до невиправних наслідків для населення.  В мережі опублікували відео, в якому показано діяльність аналогічного підприємства в Нововолинську. Автор допису – Вадим Пляшко.

Мешканці Нововолинська постійно скаржаться на діяльність заводу Кроноспан в їхньому місті. Навіть зареєстрували відповідну петицію на сайті Президента України з проханням втрутитися в ситуацію. Автор звернення – нововолинський активіст Степюк Віктор.

Місцеві чиновники закривають на це очі, що спонукає жителів міста до висновку про наявність корупційних дій. Просимо Вас, як гаранта наших прав і свобод, втрутитися в цю ситуацію, оскільки самі жителі міста не можуть перемогти “великі гроші”, які замішані в цій ситуації. Місцева громада доведена до відчаю і, на мою думку, готова акцій протесту, – йдеться у тексті петиції.