13°

Замість Бучинського – Шигорева: рокіровка в наглядовій раді АРР Рівненщини

Вчора, 4 лютого, на засіданні постійної комісії Рівненської обласної ради з економічних питань та комунальної власності погодили склад наглядової ради Агенції регіонального розвитку Рівненської області.

До складу наглядової ради – ключового органу управління Агенцією регіонального розвитку Рівненщини – попередньо пропонували п’ять кандидатур з числа депутатів обласної ради:

  • Стасюк Роман – Радикальна партія Ляшка
  • Бучинський Олексій – ВО “Свобода”
  • Ясенюк Ігор – За майбутнє
  • Кокорський Сергій – Європейська солідарність
  • Сорока Андрій – Європейська солідарність

Проте Олег Стратюк, депутат від “Слуги народу” та член відповідної комісії, зауважив, що до складу наглядової ради не пропонується жоден представник опозиції. Маються на увазі фракції ВО “Батьківщина”, “Слуга народу” та “Сила і Честь”.

Замість Бучинського - Шигорева: рокіровка в наглядовій раді АРР Рівненщини - виступ Олега Стратюка
Справа-наліво: Роман Шустик, Олег Стратюк, Руслана Конощук

На слова Андрія Пехотіна щодо того, що всі домовилися на погоджувальній нараді, депутат від “слуг” відповів, що його колеги – за відрите і публічне обговорення.

Неочікувані “рокіровки” в АРР

Щоб обговорити пропозицію депутата, голова комісії Андрій Пехотін оголосив перерву. Джерело з кулуарів обласної ради повідомило, що склад наглядової ради погодили на перерві, і замість Андрія Сороки від ЄС до складу комісії уже мали включити Юлію Шигореву від “Слуги народу” за наполягання преставників фракції “Слуги народу”.

Цікаво, що обговорення складу наглядової ради відбулося в кабінеті голови ради Сергія Кондрачука – той покинув засідання комісії, під час обговорення подальшої долі майна Дубенського історико-культурного заповідника.

Замість Бучинського - Шигорева: рокіровка в наглядовій раді АРР Рівненщини
Справа-наліво: Андрій Сорока, Сергій Подолін, Андрій Пехотін та порожнє місце (Сергій Кондрачук)

Нагадаємо, Дубенська міська рада уже не вперше хотіла заволодіти історичними об’єктами національного та місцевого значення державного заповідника.

Проте уже перед самим засіданням “комбінацію переграли”: Бучинський, пославшись на заванженість обов’язками, відмовився від місця в наглядовій раді на користь Андрія Сороки

За інформацією від джерела, така “рокіровка” була викликана внутрішніми домовленостями ситуативної більшості, яка наразі існує в обласній раді у форматі фракцій ЄС, Свободи, РПЛ та За майбутнє.

Як стверджує джерело, це викликало доволі гостру словесну перепалку між депутатами Олегом Стратюком та Андрієм Сорокою, яка, втім, вичерпалася упродовж двох хвилин. На жаль, повноцінна онлайн-трансляція засідання в цей момент не велася, тому точно передати зміст розмови неможливо.

Євросолідарність контролюватиме потік інвестицій на Рівненщину

Зрештою склад наглядової ради погодили в наступному вигляді:

  • Стасюк Роман – Радикальна партія Ляшка
  • Шигорева Юлія – “Слуга народу”
  • Ясенюк Ігор – За майбутнє
  • Кокорський Сергій – Європейська солідарність
  • Сорока Андрій – Європейська солідарність

Варто зазначити, що директором агенції на сьогодні залишається Олександр Процюк – теж депутат облради від ЄС. Він, крім іншого, нагаолошував на тому, що рішення щодо наглядової ради слід прийняти терміново, щоб запустити роботу агенції.

Замість Бучинського - Шигорева: рокіровка в наглядовій раді АРР Рівненщини

Таким чином Європейська солідарність в обласній раді практично повністю зберегла контроль над Агенцією регіонального розвитку – органом, який може залучати необмежені кошти для реалізації регіональних та місцевих програм.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp